Sale sale sale sale

SALE SALE ! Szał wyprzedaży, i jak tutaj nie zwariować podczas zakupów?!

Żeby uniknąć kupowania niepotrzebnym rzeczy, w szale spowodowanym przecenami, dobrze zadać sobie kilka pytań:

– Czy dana rzecz jest tak charakterystyczna, że wyjdzie zaraz z mody i założysz ją tylko w tym sezonie (który nieubłaganie dobiega końca) ?

– Czy ubranie jest w Twoim rozmiarze? Nie bierz ubrań na zapas, bo… może zrzucę kilka kilo, albo przerobię daną rzecz…Zazwyczaj jednak tak się nie dzieje i ciuch wisi nie używany.

– Czy na pewno dana rzecz, jest w Twoim stylu i odpowiednia do Twojej figury? Czy zdecydowałaś /zdecydowałeś się, kupić ją, gdy poniosła Cię myśl… „taka tania, to małe ryzyko”…

– Czy kupujesz kolejną – taką samą, bądź podobną dziesiątą parę spodni, które tak lubimy ale mamy ich z pewnością wystarczająco… ?

 

Przed wyjściem na zakupy należy zrobić sobie reaserch naszej garderoby. Co posiadamy w nadmiarze, a czego na prawdę nam brakuje, szczególnie podczas codziennego ubierania. Wybierając się na przeceny, patrz na jakość ubrań. Nie trzymaj się zasady, kupie dużo bo tanio, mimo tego, że ubrania zaraz będą wyglądać jak szmaty, a niektórych wcale nie założymy.

Niech przeceny będą fajną okazją kupić w rozsądnej cenie rzeczy z droższych kolekcji, które w regularnej cenie są za drogie na naszą kieszeń, a są na tyle klasyczne, że podczas promocji warto w nie zainwestować.

Nie zapomnij o dodatkach i różnych akcesoriach, bo to one fajnie dopełniają każdą stylizację i raczej nie wychodzą z mody.

 

I ważna zasad każdej zakupoholiczki, którymi często się stajemy podczas takiego „szału zakupów”:

Zanim podejmę ostateczną decyzję o zakupie należy zrobić trzy podejścia.

 

Dopiero po którymś razie, jesteśmy w stanie obiektywnie ocenić, czy dana rzecz jest nam na pewno potrzebna.

Złota zasada, którą sama sprawdziłam!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

You May Also Like

Dodaj komentarz